Новини

     

    Филм и стихотворения за Васил Левски

         "Изпитът" - Филм  за Васил Левски    

     

                                           Филмът е създаден от :

    Гимназия "Генерал Иван Инзов"- Молдова, гр. Тараклия – Виолета Юровская

    1. Ева Константинова
    2. Вероника Черней
    3. Анна Узунова

    Българско училище „Иван Вазов”-Париж, Франция – Янета Димитрова

    1. Кристияна Христова, 3а клас,
    2. Емил Лебльо, 3б клас
    3. Умут Самет
    4. Лора Брандт
    5. Симона Ненков

    БУ „Родна реч омайна“, Париж - Пламена Ерон

    1. Капюсин-Латинка Фремион, 12 год.
    2. Дейв-Стивън ЕРОН, 8 год.
    3. Андреа Пенчева, 12 год.

    Великобритания, Ковънтри - Българско училище ,,Васил Левски'' – Боянка Бобева, Жулиета Николова; родители- Таня Райкова и Стоян Таслаков

    1. Катрин Стоянова Таслакова
    2. Виктор Димитров Петров
    3. Мария Джеймс Ървин
    4. Виктория Калоянова Димитрова
    5. Александра Красимирова Вълкова-8 г.
    6. Инна Димитрова Брънзекова-7г.
    7. Ангел Запринов Русев - 8г
    8. Георги Запринов Русев- 8г. 
    9. Сияна Стоянова Таслакова - 9г      
    10. Велин Райков Райков -10 

    БНУ "Св. Св. Кирил и Методий", Лисабон, Португалия-Румяна Давидова

    1. Валентин Пантов
    2. Мирослав Мирославов Пантов
    3. Мануела Ангелова Зашева

    Българско Неделно Училище "Българче" гр. Неапол- Пепа Стефанова, Директор

    1. Диляна Арабаджиева
    2. Стефания Георгиева 4 клас
    3. Пламена Филипова от 1 клас
    4. Емануела Иванова от 3 клас
    5. Гергана Георгиева от 10 клас
    6. Виктория Осмънлъ от 5 клас
    7. Виктория Демирева от 1 клас
    8. Алекс Тодорова от 3 клас
    9. Паскуале Кианезе от 1 клас
    10. Кристиян Иванов 2 клас
    11. Георги Бошнаков 2 клас
    12. Анна Османлъ 5 клас
    13. Анджела Иванова 2 клас
    14. Анабел Заргуни 1 клас
    15. Алекс Тодорова 3 клас
    16. Павел Христов 7 клас

    Българското средно училище „Христо Ботев“-град Братислава, Словакия - Йорданка Цанкова

    1. Лаура Якешова     

    НБ „Детко Петров“ - Цариброд, Република Сърбия - Елизабета Георгиев, главен библиотекар

    1. Анастазия Бошкович, 11. клас
    2. Ива Костов

    БНУ "Васил Левски" в Кипър - Таня Виткина

    1. Сотирис Кодзаколис 8 год.
    2. Николай Кочев        
    3. Ивайло Александров Цветанов
    4. Нелини Анастси

    БУ "В.Левски" - Eвелина Аврамова, учил.ръководител и преподавател

    Саарбрюкен-Кайзерслаутерн, Германия

    1. Йори Швамбергер - 7 клас
    2. Светослав Божанов - 7 клас.

    БУ„АзБуки“ в Рим и Колеферо към Културна асоциация Асен и Илия Пейкови, Италия – Мариола Георгиева

    1. Лоренца Боркия16г.
    2. Джорджа Боркия 15г.
    3. Борис Боркия 13 г.

    Илиана Илиева-Дъбова, ръководител на Българско неделно училище „Св. Седмочисленици“ Тарагона –Реус (Испания)

    1. Ивелин Момчилов Стратев, 10 клас

    Нина Топалова,  Българска община, Република Молдова

    Иван Николов председател на КИЦ Босилеград -  Сърбия, Западни покрайнини 

    Желко Насев и ученици, Босилеград, Република Сърбия

    БУЦ „ЗНАНИЕ“ Чикаго, САЩ с ръководител Лили Паслиева и ученици

    Елизабет Георгиева, главен библиотекар, Цариброд, Република Сърбия

    БУ ''Проф. Иван Шишманов'' Виена – Сълзица Громан

    БКПЦ"Аз Буки Веди" с.Богатое към ВОО"Конгрес на българите в Украйна"видеостих""Васил Левски"-Алла Орлова, ръководител на проекта

    Гръцко-българско сдружение за култура, гр. Атина, Две български неделни училища- НУ "Васил Левски" (Атина) и Второ НУ "Васил Левски" (с. Герани, обл. Ханя, о. Крит).

    Български теоретичен лицей "Васил Левски" от гр. Кишинев Р. Молдова - Екатерина Белова, Виталий Тодоров

    Гимназията „Св. Св. Кирил и Методий“, Цариброд,  Република Сърбия с директор: Братислав Стаменов

    Ученици и Драган Йовичич, директор РТЦ Цариброд, Република Сърбия

     

    ПГ'' Васил Левски '' Исперих – Величка Найденова

    1. Мерт Тунджа Кадир
    2. Бейшан Бейтула Яфес
    3. Христо Ценков Христов
    4. Зухал Кадир
    5. Селин Сами
    6. Джан Зикриев

    НУ "Св. Климент Охридски" - Кюстендил – Евелина Димитрова, Веселка Динева

    1. Дариан Драгомански
    2. Любомир Мицов
    3. Кристиан Кръстев
    4. Ния Миленкова
    5. Адел Каменова

    58. ОУ "С. Румянцев" в гр. София – Благовест Захов

    1.  Иво Ивов
    2. Рая Лолова
    3. Стефани Влахова
    4. Теодор Радославов

    33 ОУ "Санкт Петербург" София - Снежана Трайкова

    1. Стела Славкова  
    2. Мартин Стоянов Стефанов

    2 ОУ "П.Р.Славейков" - Стара Загора- Елеонора Йорданова=учител по история

    1. Елизабета Казале
    2. Георги Варийски 
    3. Соня Митевска
    4. Зефира Стоянова
    5. Рая Гънчева
    6. Боримир Кючуков

    VI основно училище - гр. Стара Загора - Соня Хараланбева

    СУ „Христо Проданов“-Карлово-Клуб „Мултимедийна работилница“ и клуб „Краезнание“ с ръководители г-жа Николова и г-жа Минева

    ПГХТ "Акад. Неделчо Неделчев" гр. Сливен

    СУ " Константин Кирил Философ " гр Пловдив - Альона Пейкова, ръководител на ТС "Мелпомена"и Мая Анастасова, преподавател  БЕЛ

    1. Яница Маринова Кръстанова,
    2. Нико Минчев Минчев,
    3. Пламен Георгиев Вълчев

    ОУ“Панайот  Волов“-Варна - 1 а, 3 а и 7 б кл. – Ивалина Стайкова

    Основно училище „Васил Левски”, с.Бозвелийско, общ.Провадия, обл.Варна - Лиляна Христова Христова, Галина Асенова Костадинова, Донка Желева Бакалова, Женета Георгиева Станчева, Снежана Лазарова

    1. Зинеп Ахмед Салим – 4 клас
    2. Ахмед Амиде Ислямов – 7 клас
    3. Анастасия Иванова Димитрова – 6 клас
    4. Гинка Йорданова Христова – 6 клас
    5. Стойчо Ангелов Стойчев – 6 клас
    6. Арзу Асан Исмаил – 3 клас
    7. Веселина Пламенова Великова – 3 клас
    8. Мария Галинова Великова – 3 клас
    9. Пепа Пламенова Великова – 3 клас
    10. Семра Орхан Хасан – 5 клас
    11. Калоян Недков Иванов – 5 клас
    12. Айсун Самет Раим – 5 клас  
    13. Северина Юриева Иванова 

    175 ОУ"Васил Левски" – Цеца Владинова - директор

    Средно училище "Васил Левски" гр. Роман, обл. Враца.- Мая Соколарска

    Частно начално училище "Свети Седмочисленици" Ловеч-към Ловчанска митрополия. 2-а клас – Еленка Щерева

    НУ "Тодор Влайков" - гр. Пирдоп 1б клас  и учениците от 7а и 7б клас - СУ "Св. Паисий Хилендарски" - гр. Златица

    ОУ "Васил Левски" с. Божурово, общ. Добричка, обл. Добрич

    1. Харун Ахмед
    2. Ефе Мюсред  

    Плевен, ДГ "Слънце" , IV група "Мечо Пух" учители Милена Николова и Толя Славова.

    1. Дария Венциславова Петровска
    2. Карина Владимир Петкова
    3. Магдалена Яворова Георгиева
    4. Диана Венциславова Фердинандова
    5. Ана Мария Валериева Великова
    6. Теодор Ивайлов Кожухаров
    7. Елена Петрова Найденова
    8. Калина Йорданова Игнатова 
    9. Ангелина Илиянова Спасова
    10. Цветомир Петров Маринов
    11. Дария Станкович
    12. Преслава Яворова Георгиева
    13. Давид Димитров Летов
    14. Александър Василев Василев
    15. Вилислав Владимиров Трифонов

    ОУ "Христаки Павлович" град Дупница - Катерина Димитрова

    1. Ученици от 5 -6 клас
    2. Мина Иванова - 6 клас
    3. Лорена Траянова
    4. Леонардо Илчов

    ПГ " Христо Ботев" - Град Дупница

    1. Диана Илкова Стоянова

    ОУ "Н.Й.Вапцаров" с. Селановци  - Васко Петров,  Иван Спасов – бивш ученик на училището; Петя Русинова - директор

    1. Александра Белева
    2. Илиян Дунчев  
    3. Йоана Кръстева    

    СУ "Отец Паисий" - гр. Враца- Доника Божкова

    1. Зорница Венциславова Георгиева;
    2. Габриеле Ивайлов Костадинов,
    3. Никол Георгиева Владинова
    4. Габриела Валериева Цветанова.   

    НУ "Васил Левски" град Козлодуй  - Мариета Колева     

    1. Андреа-Ема Десиславова Иванова 

    гр. Елин Пелин

    1. Кристиан Георгиев
    2. Антон Иванов
    3. Йоан Стоянов

    ОУ "Васил Левски", с. Орешене, общ. Ябланица -  Валентина Йошева - Димитрова

    1. Беренисе Младенова,
    2. Марсело Анатолиев,
    3. Сисилиа Венкова, Мередит Стоянова,
    4. Миглена Стоянова,
    5. Силвия Шаркова,
    6. Марко Даков,
    7. Йошка Иванова,
    8. Маринела Петрова

    Професионалната гимназия по техника и лека промишленост – Попово, Бойко Михайлов

    Детска градина "Незабравка" - Бяла Слатина

    Подготвителната група"Пакостници" ДГ"Звездица" Димитровград с учител Христина Иванова

    СУЕЕ ”Св.К.К.Философ“ – Русе - Георги Симеонов

    1. Беатрис Бориславова Петрова - V клас
    2. Ава Костадинова
    3. Дебора Алексанрова
    4. Гопал Нюнемахер

    СУПНЕ „Фридрих Шилер“-гр. Русе

    1. Ивелин Мариянов Крумов-IX клас

    Спортно училище "Майор Атанас Узунов", гр. Русе - Миглена Цветкова

    1. Йелис Хюсеинова Илиязова-9 клас

    СУ „Възраждане“-гр.Русе – Иванка Ганчева

    1. Преслав Калбанов  VII б клас

    НУИ "Проф.Веселин Стоянов" Русе - Теодора Узунова

    1. Цвета Никол Петрова

    ОУ "Л.Каравелов"- Русе 

    1. Преслава Данаилова Ненкова

    ПГИУ "Елиас Канети", Русе

    1. Александра Николова
    2. Алис Туна         

    ОУ"Иван Вазов" - Мария Димитрова

    1. Петя Добромирова Димитрова

    Гр. Лом

    1. Антон Тодоров

    НУ „Св. Св. Кирил и Методий“ - Гр. Бяла, обл. Русе

    1. Любомил Емилов Николов -2 клас

    I СУ „Св. Седмочисленици“ - Търговище

    1. Адем Саидов - 8 клас

    2-ро СУ „Проф. Н. Маринов“ Търговище – Милена Драгнева

    1. Александра Петрова Тенева -8. клас,

    ПГИИ” Джон Атанасов” Търговище - Надя Гайдарова

    1. Цветелина Тодорова Димова
    2. Стиляна Христова

    VII СУ „ Кузман Шапкарев” – Благоевград

    1. Симона Людмилова Василева -13 години, 7 клас

    ПГ по облекло и дизайн „Евридика“, гр. Кърджали – Ваня Косева

    1. Рукие Тефик, 11 клас

    ЕГ ”Христо Ботев”-гр. Кърджали - Диана Георгиева, Надежда Карагьозова

    1. Теолина Юлиянова Величкова, 16г.,
    2. Кристина Юлиянова Величкова
    3. Никол Петрова Славова

    СУ "Петко Рачов Славейков"-Кърджали, Школа по история "ИстОрика"- Димитър Димов

    Основно училище "Васил Левски" гр. Кърджали - Величка Петкова

    1. Сонгюл Гюнер Юсеин- 5клас
    2. Гюнер Гюнайдън Юсеин -5 клас
    3. Синан Ерхан Тасим-5 клас
    4. Гамзе Нигяр Мурсин
    5. Станка Николова Узунова-6 клас
    6. Селин Сенай Назиф
    7. Мерве Гюней Юсеин
    8. Мелиса Шенол Неждет
    9. Мелек Еркан Юмер
    10. Мюмюне Мюмюн Хюсеин

    Мариета Ангелова - Стара Загора - 3-ТИ КЛАС

    СУ „Васил Левски“, Карлово

    1. Борис Нанков
    2. Мария Кръстанова
    3. Петя Кръчмарова
    4. Виктория Трифонова
    5. Ева Караиванова
    6. Яна Цветкова
    7. Симона Цачева
    8. Бърчин Садък
    9. Участници във възпоменателен спектакъл „По дирите на сребърниците“ 2020 г.
    10. Хор на СУ „Васил Левски“

    НУ„Тодор Г. Влайков“ - гр. Пирдоп  Светла Георгиева

    1. група за целодневно обучение /ГЦДО/ – 2 клас

    СУ „Константин Константинов“ – Сливен – Диляна Димитрова

    1. Силвана Красимирова Кенова 11 клас

    Клуб „Светлини сред сенките“-ОДК „Св. Иван Рилски“ -гр. Казанлък

    1. Геновева Трифонова
    2. Фая Гепатлиева  11 год.
    3. Джазмина Амр  9год.
    4. Кирил Димов 15 год.
    5. Поля Лалева
    6. Версавия Янкова

    ОУ„Васил Левски“-гр.Хисаря, обл.Пловдив  - Минка Кочанкова, Мария Мъкколк

    1.  Петя Николаева Георгиева
    2.  Анджелина Гешева
    3. Даниел Робов
    4. Ивон Богданова
    5. Кристиян Матовски
    6. Теодора Джуджева
    7. Преслава Видолова
    8. Виктория Попова
    9. Симона Паунска
    10. Станимира Денкова

    ОУ "П.Р.Славейков"  - Варна

    1. Ванеса Градешлиева -3 а клас,9г.

    ЧОУ "Малкият принц", Варна - Диляна Димитрова

    1. Антон Книменко - 7 клас

    Училище: ППМГ "Добри Чинтулов", Сливен

    1. Елизабет Петрова Георгиева

    СУ „П.К. Яворов“, гр. Чирпан - Недка Стефанова Петрова

    1. Зарина Миленова Захариева, клас: VIII „а“
    2. Сиана Стефанова Георгиева, клас: XII „а“
    3. Дечо Манолов Манолов
    4. Мария Стефанова Марчева

    НИНА ВАСИЛЕВА

    9 ОУ "Веселин Ханчев", Стара Загора - Петя Стефанова

    1. Сиана Димитрова - 6 клас
    2. Ралица Цанева
    3. Иван Стоянов
    4. Венелина Георгиева

    ПГОХ „Райна княгиня“ - Стара Загора – Ангелина Чакърова

    1. Габриела Белчева
    2. Божидара Стоянова

    78 СУ „Христо Смирненски“ – Банкя

    1. Любомир Тодоров - 5 клас
    2. Валентино Ковачев
    3. Мартин Николаев Николов 
    4. Ученически съвет

    ЧНУ "Свети Седмочисленици" – Ловеч – Еленка Щерева

    1. 2-а клас

    гр. Дряново, обл. Габрово

    1. Виктория и Касандра Недялкови-близначки-на 15г.

    ЧСУ „ Аз съм българче“ – гр. Варна

    1. Кристиян Вълканов  8 клас
    2. Яница Пенева
    3. Стефан Иванов
    4. Зоя Тодорова
    5. Виктория Данаилова
    6. Васил Великов
    7. Яни Малинов
    8. Борис Минов

    ОУ,,Антон Страшимиров"- Варна

    1. София Пизано
    2. Александра Александрова
    3. Ивани Тодорова Тодорова

    ПГИ"Алеко Константинов"- Кърджали

    1. Ерен Бахар Яшар

    СУ "Отец Паисий" град Кърджали – Златка Колева

    1. Станислава Миткова Ламбова

    СУ "Отец Паисий " гр. Враца - Анна Банкова

    1. Пенка Методиева Красимирова

    НУ Кирил и Методий - Бяла - Александър Жеков

    1. Анатоли Валериев
    2. Изабела Енчева
    3. Никола Иванов
    4. Павлин Димов
    5. Пресиян Йорданов
    6. Хамза Тунч
    7. Юмер Тунч
    8. Цветомир Тодоров
    9. Пламена Стефанова
    10. Невена Миткова
    11. Любомил Николов
    12. Кристин Костадинова
    13. Калин Тодоров
    14. Йоана Йорданова
    15. Галин Тодоров
    16. Десислава Димитрова
    17. Цветелина Добрева

    ОУ „П.Р. Славейков“ - Варна

    1. Миа Карова

    “ М. Лъкатник“ - Бургас

    1. Кристиян Стоянчев

    НЧ "Христо Ботев-1874г." с.Рупките , общ. Чирпан - М.Манчева

    1. Нели Любенова Златанова

    2 СУ "Акад.Ем.Станев“

    1. Мария Желева  

    ПГТТ "Атанас Димитров"  гр. Нова Загора – Валентина Петрова

    1. Свилена Стоянова – 8 клас; 
    2. Жулиян Желев  9 А клас

    ОУ "Антон Страшимиров" град Варна -Нина Дончева Антония Райкова

    1. Георги Георгиев
    2. Васко Василев

    Българското средно училище „Христо Ботев“-град Братислава, Словакия - Йорданка Цанкова

    1. Лаура Якешова

    38 ОУ" Васил Априлов", гр. София- Василена Пенчева

    1. Лидия Тенчева
    2. Александър Миланов

    78 СУ „Христо Смирненски“ - София

    с. Челопек, общ. Враца

    1. Кристина Мирославова Христова
    2. Александър Александров

    Бердянск

    XII ОУ "Стефан Караджа", град Стара Загора - Анна Ангелова

    1. Гита Жекова Антонова

    СУ "Стефан Караджа", гр. Каварна – Мария Атанасова

    1. 3 „б“ клас

    ПГСС "Марко Марков", с. Георги Дамяново, обл. Монтана – Петранка Стефанова

    1. Борислав Софрониев
    2. Тифани Благоева

    2 ОУ - с. Горно Белево

    1. Елизабета Казале

     

    ФИЛМЪТ „ИЗПИТЪТ“ СЕ РЕАЛИЗИРА С ПОДКРЕПАТА НА ДЪРЖАВНАТА АГЕНЦИЯ ЗА БЪЛГАРИТЕ В ЧУЖБИНА И НАЦИОНАЛЕН МУЗЕЙ „ВАСИЛ ЛЕВСКИ“ - КАРЛОВО. ЕКИПЪТ, РАБОТИЛ ПО ОСЪЩЕСТВЯВАНЕТО НА ПРОЕКТА, ИЗКАЗВА СВОЯТА БЛАГОДАРНОСТ НА г-н ИВАН ГРОЗЕВ, г-н ВИКТОР КОМБОВ И г-жа ЛИЛИ СПАСОВА!

     

     

     

     


                                                                            

     

                                                         ИТВ "Аз мога, аз знам", Държавна агенция за българите в чужбина" и   

                                                                          Международен фестивал за детско и младежко медийно изкуство "Арлекин"

    предлагат да участвате в проект включващ:

     

    ФИЛМ ЗА ВАСИЛ ЛЕВСКИ, ПЕСЕН И  ПАМЕТНИЦИ

     НА ВАСИЛ ЛЕВСКИ ПО СВЕТА

    ОРГАНИЗИРАТ СЪЗДАВАНЕТО НА

    ФИЛМ И ПЕСЕН ЗА ВАСИЛ ЛЕВСКИ

     

    Идея:

    • Да се даде възможност на младите хора да изразят своето отношение към делото на Апостола на свободата;
    • Да се насочи вниманието на младите хора към националната история;
    • Да се стимулира творческото мислене и изявата на младите хора;
    • Да се даде възможност на учениците чрез средствата на информационните и комуникационните технологии (ИКТ) да представят своята гледна точка за значението и актуалността на събитието в националната ни история;
    • Да се стимулира изследователска дейност;
    • Да се формират умения и компетенции за работа в екип;
    • Да се възпитават младите хора в дух на патриотизъм и активно гражданство.

            Филмът ИЗПИТЪТ“ ще бъде разказ за Левски, съчетан с откровено непринудена  дискусия между децата и младите хора за активната им гражданска позиция днес, спрямо неговите идеи. Паметниците на Левски по света и рисунките на децата ще допълнят разказа за Левски.  

            Оценката за издържания изпит във времето от Левски ще бъде повод за създаване на песен, посветена за него.

     

     

    Условия за участие:

            Децата и младите хора могат да участват индивидуално или в екип със:                                                     

            1. Стихотворение за Васил Левски

            2. Рисунка на Васил Левски /сканирана или снимана с телефон, с размер  1920x1080/

            3. Текст или музика за  песен, посветена на Васил Левски

            4. Снимка или видеоматериал на паметник /паметна плоча/ на Левски и текст

            5.  Видеоматериали за филма

    • снимков материал, видео и текст
    • материали от чествания на Левски и драматизации

            Материалите трябва да отговарят на следните качества и формати: Full HD video 1920x1080, 50i, 25 fps, (MOV, mpg, mpeg, mxf, mp4) audio 48khz .   При заснемане с телефон, той трябва да е в хоризонтална позиция. Материалите могат да се изпратят чрез  WeTransfer  или друга платформа.

            6. Дискусия на тема "Изпитът", провокирана от  мисълта на Васил Левски: "Трябва изпит за всеки. Защото има примери: Днес е човек, а утре — магаре." Дискусията ще се проведе онлайн от Национален музей „Васил Левски“ - Карлово през платформата ZOOM.

            7.  Плакат за филма „Изпитът“ / размер А3/

             Филмът ще се монтира от всички получени материали и дискусията от  ученици от НПГПТО "М.В. Ломоносов", София.

            През цялото време организаторите ще са на разположение за професионална консултация и общи творчески срещи в ZOOM. След предаване на материалите и успешно издържан тест върху теми, обсъждани по време на създаването на филма и песента, участниците ще получат сертификати за "Основи в киното, телевизията и  композиране на песен". На всички участници, включили се в проекта, ще бъдат връчени грамоти.       

            Ръководител на проекта е г-жа Спаска Бистрашка, гр. Карлово.

    КРАЕН СРОК ЗА ИЗПРАЩАНЕ НА МАТЕРИАЛИ ПО ПРОЕКТА: 5.02.2021 г.

            МАТЕРИАЛИТЕ И ВЪПРОСИ  ПО ПРОЕКТА ИЗПРАЩАЙТЕ НА e-mail:  levski2021@abv.bg

     

     

    Назад »