Есенни пеперудки
Тази сутрин рано-рано
баба ме събуди.
Ставам, плахо се оглеждам,
очичките трия...
и в прозореца се вглеждам.
А там...! О, Боже! Що за чудо:
десетки, сотни пеперуди,
зелени, жълти и червени,
кафяви, пъстри и засмени
(и тва е през октомври месец).
О, чудо! Нищо не разбирам…
Навярно, сън е...
И тук, в момента идва баба.
Съзира ме, зачудена, унесена.
После тихо ме изслушва.
Оказа се - това е есен.
А пеперудите –
листата на старата ни круша.
Богдана Георгиева,
2-ра категория